خرید کاشی و سرامیک گروه سهند

خرید کاشی و سرامیک | سهند تایل

در خرید کاشی و سرامیک همیشه معیار زیبایی و هماهنگی رنگ کاشی و سرامیک با دیگر اجزای خانه مورد توجه نیست، نکات مهم خرید کاشی و سرامیک فراتر از این ها است. برای خرید کاشی و سرامیک باید ویژگی های خانه را نیز در نظر گرفت، به عنوان مثال اینکه کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از منزل یا ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد در انتخاب جنس کاشی و سرامیک تأثیر گذار است و جنس برخی کاشی و سرامیک ها به نحوی است که برای استفاده در نقاط خاصی از ساختمان مناسب می باشد.قبل از هرچیز تصمیم بگیرید که کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از ساختمان خود می خواهید به کار ببرید و چه اندازه کاشی و سرامیک مورد نیاز شما است و همچنین این نکته را در نظر بگیرید که استحکام کاشی و سرامیک تا چه اندازه برای شما مهم است. به عنوان مثال کاشی و سرامیک انتخاب شده برای کف باید استقامت بیشتری داشته باشد و یا کاشی و سرامیک دیوارها را می توان از بین کاشی و سرامیک های تزئینی که استحکام کمتری دارند انتخاب نمود. تشخیص کیفیت بالای کاشی و سرامیک، خرید کاشی و سرامیک متناسب با فضایی که به کار گرفته می شود، ضخامت و قطر کاشی و سرامیک و قیمت آن از مواردی هستند که در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک باید به آن ها توجه نمود. شرکت بازرگانی سهند انواع کاشی و سرامیک را در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان در فروشگاه آنلاین سهند تایل موجود نموده اند. برای مشاهده و سفارش انواع کاشی و سرامیک  و چینی آلات بهداشتی می توانید به صفحه محصولات ما مراجعه نمایید.


انواع کاشی و سرامیک | شرکت بازرگانی سهند

انواع کاشی و سرامیک

سرامیک بدون لعاب: سرامیک بدون لعاب، سرامیکی است که پس از پخت در کوره بدون اینکه لعاب بندی شود مورد استفاده قرار می گیرد.

سرامیک لعاب‌ دار:
سرامیک هایی هستند که یک پوشش لعابی روی آن ها قرار می گیرد که باعث می شود نسبت به نفوذ آب مقاوم تر باشد.

کاشی سرامیک پرسلانی:
سرامیک های ساخته شده از موادی مثل کائولن در دمای بین ١٢٠٠ تا ١٤٠٠ درجه سانتیگراد پرسلان یا پرسلن نامیده می شود ( Porcelain ) و عمدتا به دلیل خصوصیاتی چون نفوذ پذیری آب پایین ، کشش و قدرت قابل توجه، سختی ، شفافیت و رزونانس و مقاومت بالا در برابر حمله شیمیایی و شوک حرارتی و سایش انتخاب بسیار مناسب در نما ، کف و محل های عمومی از جمله سرامیک بیمارستانی ، سرامیک نمای ساختمان ها ، سرامیک برج ها ، سرامیک مترو ، سرامیک فرودگاه ها میباشد

سرامیک اسلب:
سرامیک ها در ابعاد بزرگ را اسلب می نامند.که بیشتر در ساختمان لوکس به کار می رود. به دلیل ابعاد بزرگ وتولید دشوار یکی از گرانترین ابعاد سرامیک است .


سرامیک آنتی باکتریال: نوعی سرامیک است که از فناوری نانو در تولید آن استفاده شده است. در خرید کاشی و سرامیک آنتی باکتریال این نکته را در نظر بگیرید که تنها تفاوت آن با دیگر انواع کاشی خاصیت خودتمیزشوندگی آن است که باعث شده نیازکمتری به شستشو داشته باشد. بنابراین انتخاب مناسبی برای بیمارستان ها می باشد.

سرامیک مینیاتوری: دارای ابعاد کوچکی هستند که معمولا روی یک صفحه قرار گرفته اند و برای استفاده در مکان هایی که انحنا دارند مناسب تر است.

سرامیک ضد اسید: نوعی سرامیک که در برابر اسید و شوینده های اسیدی مقاوم است و در اثر شستشو و ساییده شدن استحکام خود را از دست نمی دهد و قیمت بالایی نیز دارد.

سرامیک فول بادی: این نوع سرامیک از نظر فرآیند تولید شبیه سرامیک های پرسلانی است با این تفاوت که فرمولاسیون خاک و مواد تشکیل دهنده از سرامیک های پرسلانی کاملا متفاوت می باشد. به این گونه که روی این سرامیک ها کاملاً هم رنگ و یکدست با بدنه کاشی است و رنگ هر نمونه سرامیک فول بادی کاملا همرنگ خاک سرامیکی است که با آن تولید شده است. برخلاف سرامیک های معمولی این سرامیک ها مانند سنگ طبیعی در صورت لب پر شدن دو رنگ نمی شوند و کامل قسمت پریدگی با سایر نقاط سرامیک همرنگ می باشد. البته این نکته نیز شایان ذکر است که مقاومت این کاشی ها به نسبت سنگ های ساختمانی و سرامیک های پرسلانی معمولی بسیار بالاتر می باشد و تنوع رنگ و طرح آن به علت عدم چاپ روی آن و فرموله کردن خاک محدود تر میباشد

سرامیک سفالی: نوعی سرامیک بدون لعاب است که از خاک رس مناطق خاصی ساخته می شود. ظاهر سرامیک سفالی برای خیلی ها جذاب است اما این نوع سرامیک دارای منافذ است و مکن است در برابر نفوذ آب مقاومت خوبی نداشته باشد.

کاشی سرامیک سه بعدی: یکی از انواع جدید کاشی و سرامیک است که با خطای دیدی که ایجاد می کند برجسته به نظر میرسد.

قیمت کاشی و سرامیک

عوامل مختلفی در قیمت کاشی و سرامیک تأثیر می گذارند که در هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به آن ها توجه نمود. عواملی مانند طرح، ضخامت کاشی و سرامیک، ابعاد کاشی و سرامیک، میزان جذب رطوبت، متریال به کار رفته، برند کارخانه سازنده کاشی و سرامیک و .... قیمت کاشی و سرامیک بر اساس متر مربع بیان می شود. البته برخی کاشی و سرامیک های تزئینی هستند که گرانترند و قیمت آن ها قطعه ای است. برای خرید کاشی و سرامیک باید ابعاد خانه را دقیق محاسبه کنید. علاوه بر قیمت خرید کاشی و سرامیک، قیمت نصب کاشی و سرامیک را نیز باید لحاظ کنید.


کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از ساختمان می خواهید؟

کاشی و سرامیک سرویس های بهداشتی کاشی و سرامیکی که در سرویس های بهداشتی استفاده می شود باید دارای مقاومت خوبی در برابر جذب و نفوذ آب داشته باشد. بنابر این در هنگام خرید کاشی و سرامیک برای سرویس های بهداشتی به کیفیت آن توجه کنید. نکته دیگری که در خرید کاشی و سرامیک برای سرویس های بهداشتی مهم است، رنگ آن است. معمولا استفاده از رنگ های روشن و ملایم برای دستشویی و حمام مناسب تر است زیرا آلودگی را بهتر نشان می دهد و برای فضاهای کوچک و کم نور گزینه ی بهتری است.


کاشی کف
در خرید کاشی و سرامیک برای کف به این نکته توجه کنید که ضخامت مناسبی داشته باشد زیرا کاشی و سرامیک هایی که در کف قرار می گیرند وزن زیادی را تحمل می کنند و در معرض آسیب بیشتری هستند. علاوه بر این بیشتر از سایر نقاط شسته می شوند و باید ضد آب باشند. همچنی در خرید کاشی و سرامیک کف به درجه اصطکاک آن هم توجه کنید.

کاشی دیواری
کاشی بدنه یا کاشی دیواری روی بدنه دیوار سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نصب می شود و همچنین انواع تزئینی آن روی دیوار اتاق های نشیمن و پذیرایی نصب می شوند. استحکام این نوع کاشی چندان مد نظر نیست اما به هر حال نباید از آن چشم پوشی کرد به خصوص برای مناطقی مانند آشپزخانه و سرویس های بهداشتی باید به کیفیت آن توجه نمود.

کاشی و سرامیک آشپزخانه
توجه به کیفیت کار موردی است که همیشه باید مورد توجه قرار بگیرد اما در مورد خرید کاشی و سرامیک آشپزخانه شاید مهم ترین نکته توجه به رنگ کاشی و سرامیک باشد که بهتر است با وسایل آشپزخانه هماهنگ بوده و دارای رنگ های روشن باشد زیرا رنگ تیره ممکن است فضای آشپزخانه را کوچکتر نشان دهد و بعد از مدتی دل را بزند.
می توانید از کاشی و سرامیک های نواری و طرح دار برای بالای سینک ظرفشویی استفاده کنید و برای کف آشپزخانه کاشی و سرامیک سه بعدی به کار ببرید.

قیمت کاشی و سرامیک | شرکت بازرگانی سهند

ابعاد کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک در ابعاد مختلفی وجود دارند مانند ۳۰×۳۰،۳۰×۱۰۰،۶۰×۴۰ و ... در خرید کاشی و سرامیک باید به متراژ ساختمان توجه نمود. به عنوان مثال برای آپارتمان های کوچک نباید از کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ استفاده کرد زیرا چیدمان آن سخت شده و از زیبایی آن کاسته می شود.. ابعاد کاشی و سرامیک باید با متراژ ساختمان و فضای بکارگیری متناسب باشد.


طرح کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک در طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند که گاهی انتخاب را برای خریداران سخت می کنند. در خرید کاشی و سرامیک طرحی را انتخاب کنید که علاوه بر اینکه زیبایی آن مطابق با سلیقه شما است قیمت آن نیز برای شما به صرفه باشد زیرا گاهی دو نوع کاشی از لحاظ کیفیت دارای استانداردهای یکسانی هستند اما به دلیل فرایند طراحی دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند بنابراین اگر کیفیت برای شما مهم است آن را در اولویت قرار دهید.
برای طراحی کاشی و سرامیک معمولا از دو روش روتو و دیجیتال استفاده می شود. در روش روتو طرح روی کاشی حک می شود اما در روش دیجیتال طرح روی کاشی و سرامیک چاپ می شود.


خرید انواع کاشی و سرامیک |شرکت بازرگانی سهند

به برچسب روی کاشی و سرامیک ها دقت کنید.

در هنگام خرید کاشی و سرامیک به اطلاعاتی که برای نصب و استفاده کاشی روی بسته بندی آن درج شده برای نصب،استفاده و شیوه نگهداری آن توجه کنید. درجه، PEI، جذب آب، ضریب اصطکاک، مقاومت در برابر یخ‌ زدن، و چندرنگی مواردی هستند که با خواندن برچسب روی کاشی و سرامیک می توانید به آن ها پی ببرید. بهترین درجه کاشی و سرامیک، درجه یک است که کیفیت بالاتر و قیمت بیشتری دارد و مناسب کف است. دومین مورد PEI است که نشان دهنده درجه سائیدگی کاشی و سرامیک است و بیانگر دوام کاشی در برابر سائیدگی می باشد.
وجود علامت W.A‎ روی یک کاشی یا سرامیک نشان می دهد که کاشی یا سرامیک انتخابی را می توان در مناطق مرطوب به کار برد یا خیر. عامل بعدی C.O.F است که به مقاومت طبیعی کاشی در برابر لیزخوردن اشاره دارد. هرچه میزان آن کمتر باشد کاشی لیزتر است.اگر قصد خرید کاشی و سرامیک برای منزل یا ساختمان خود را دارید بهتر است بدانید که در خرید کاشی و سرامیک به چه نکاتی باید توجه کرد. با مطالعه این مقاله اطلاعات اولیه ای بدست می آورید که به شما کمک می کند در خرید کاشی و سرامیک هوشمندانه تر عمل کنید.